Če se vam to sporočilo ne pokaže pravilno, ga poglejte v brskalniku
 
Odprtje Dnevov enakosti spolov: Razprava o prihodnosti študij spola

Na FF smo 6. 3. 2025 že peto leto zapored otvorili Dneve enakosti spolov (DES). Osrednji dogodek otvoritve je bila okrogla miza z naslovom Prihodnost študijev spola, na kateri so sodelovale ugledne predavateljice iz Beograda, Zagreba, Skopja in Ljubljane: dr. Branka Galić, dr. Isidora Jarić, dr. Biljana Kotevska, dr. Nina Perger in dr. Milica Antić Gaber.

Več
Znanost versus tehnoideologija: kritična refleksija na okrogli mizi

5. 3. 2025 je v avli FF potekala okrogla miza z naslovom Znanost versus tehnoideologija. Dogodek, ki ga je vodila filozofinja in raziskovalka doc. dr. Bara Kolenc, je privabil številne poslušalce, ki so z zanimanjem spremljali razpravo o vlogi in prihodnosti znanosti v času vse večje podrejenosti tehnološkim interesom. Gostje okrogle mize – filozof in pisatelj izr. prof. dr. Mirt Komel, fizik in filozof dr. Matjaž Ličer ter filozof tehnologije dr. Aleš Mendiževec – so iz različnih perspektiv osvetlili vprašanje odnosa med znanstveno raziskovalno dejavnostjo in prevladujočimi interesi tehnoloških korporacij. Razpravljali so o tem, kako je znanost vse bolj podrejena tehnoideologiji, ki jo poganja predvsem profitabilnost in konkurenčnost, kar se odraža tudi v prerazporeditvi raziskovalnih sredstev na nacionalni in mednarodni ravni.

Več
Odprtje razstave FRAGILE v Galeriji Peti štuk

3. 3. 2025 je v Galeriji Peti štuk potekalo odprtje razstave Vande Vremšak Richter z naslovom FRAGILE. Vanda Vremšak Richter deluje kot lektorica za nemški jezik na Oddelku za germanistiko z nederlandistiko in skandinavistiko FF, na Oddelku za muzikologijo FF in na Akademiji za glasbo UL na Oddelku za petje. Čeprav slika že dolgo in je sodelovala na več skupinskih razstavah, se je šele od leta 2010 dalje začela v javnosti predstavljati s samostojnimi razstavami. Pričujoča razstava je njena deveta samostojna razstava. Na ogled bo do petka, 28. 3. 2025.
Idrija – (rudarska) dediščina in njen sodobni odsev

28. 2. 2025 je skupina študentov, zaposlenih in drugih v okviru Leta dediščine FF obiskala Idrijo. Dogodek sta organizirala Oddelek za etnologijo in kulturno antropologijo FF in zavod ID20 iz Idrije, koordinirala in vodila pa ga je doc. dr. Jerneja Ferlež z omenjenega oddelka. Obisk je obsegal ogled mesta s poudarkom na dediščini bivalne kulture, povezane z rudarjenjem – vodil ga je zgodovinar Matevž Šlabnik (ID20), obisk Čipkarske šole – predstavitev klekljanja in razstave čipk je izvedla Maja Svetlik, ter Mestnega muzeja Idrija – po zbirkah je vodila etnologinja Mirjam Gnezda Bogataj. Kulinarično dediščino – žlikrofe v različnih izvedbah – so obiskovalci preizkusili neposredno – pri Škafarju. Celodnevni obisk se je zaključil s tematskim pogovorom o različnih vidikih in potencialih idrijske kulturne dediščine. Sodelovali so: Tatjana Dizdarević, direktorica Centra za upravljanje z dediščino živega srebra – CudHg Idrija, založnik in koordinator idrijske pisateljske rezidence Damijan Bogataj, direktor zavoda ID20 Matevž Štraus ter doc. dr. Jerneja Ferlež kot moderatorka. Tako ogledi kot pogovor so odprli številne uvide v pomen raznoterosti pristopov k ohranjanju in interpretiranju dediščine v mestu, ki po zaprtju rudnika živega srebra išče različne poti do posredovanja dediščinskih vrednot tako obiskovalcem od drugod kot domačinom.

Foto: Jerneja Ferlež
Strokovni ogled Jurčičeve domačije – muzeja na prostem in muzejske aktivnosti za udeležence

28. 2. 2025 si je skupina 20 študentov v okviru Leta dediščine FF ogledala Jurčičevo domačijo na Muljavi pod vodstvom vodje Jurčičeve domačije Simone Zorc Ramovš (Javni zavod za kulturo in turizem Prijetno domače Ivančna Gorica). Rojstna hiša prvega slovenskega romanopisca in poklicnega pisateljskega novinarja je s pripadajočimi gospodarskimi poslopji pravi »podjetnostno-kulturni center«, ki na leto privabi ok. 10.000 obiskovalcev. Po ogledu so študentje v skupinah po navodilih dr. Danijele Trškan (Oddelek za zgodovino FF) reševali in ovrednotili različne terenske naloge, primerne za osnovnošolce in srednješolce, s poudarkom na različnih zgodovinskih virih in učenju z odkrivanjem. Udeleženci oz. študentje zgodovine pedagoške smeri FF so aktivno, veččutno in izkustveno doživeli Jurčičev čas.

Foto: Danijela Trškan
Nastop študentk ljubljanske polonistike na EPK v Novi Gorici

27. 2. 2025 so študentke polonistike z Oddelka za slavistiko FF v Goriški knjižnici Franceta Bevka v Novi Gorici v okviru Evropske prestolnice kulture izvedle pesniški recital z naslovom Miłosz in Szymborska: dvogovor nobelovcev. Velikana poljske poezije sta v začetku 90. let prejšnjega stoletja živela in ustvarjala v Krakovu, se poznala, občasno družila in vodila edinstveno korespondenco. Dogodek, ki se je odvil pred številčno publiko, sta podprla Veleposlaništvo Republike Poljske v Ljubljani in častni konzul Republike Poljske v Novi Gorici, g. Nedjan Brataševec.
Literarna Ljubljana v 18. stoletju

19. 2. 2025 je v okviru cikla obiskov dediščine potekal ogled Ljubljane skozi prizmo literarnega življenja v mestu v 18. stoletju. Udeležence je po Ljubljani popeljal dr. Luka Vidmar (Inštitut za slovensko literaturo in literarne vede ZRC SAZU), ki je posebej izpostavil delovanje Žige Zoisa in njegovega kroga, Jerneja Basarja ter Valentina Vodnika. Sprehodili so se od Zoisove palače, preko Ljubljanice do jezuitov ter Gornjega trga pa do Tranče in mimo ljubljanske škofijske palače. Tekom vodstva so udeleženci izvedeli veliko ne le o literarnem dogajanju v Ljubljani v 18. stoletju, temveč tudi o vsakodnevnem življenju Ljubljančank in Ljubljančanov – od dijaških uličnih predstav do delovanja Zoisovega kroga in razširjenosti tiskov z erotično vsebino.
Slovenska glasbena dediščina na Tržaškem

Vljudno vabljeni na naslednji obisk dediščine v okviru programa Leta dediščine FF. V četrtek, 20. 3. 2025, bodo obiskali Trst, kjer se bodo posvetili spoznavanju bogate slovenske glasbene dediščine na Tržaškem. Poskrbljeno bo tudi za avtobusni prevoz iz Ljubljane: odhod ob 8.00 z avtobusne postaje pred FF, vrnitev v večernih urah. Prijave zbirajo do petka, 14. 3. 2025, na elektronskem naslovu ana.jenkokovacic@ff.uni-lj.si. Udeleženci krijejo strošek vstopnine v Gledališki muzej Schmidl (1 EUR).

Več

Foto: Slikovno gradivo je vzeto s spletne strani ResearchGate (Panoramska veduta Trsta in pristanišča s konca 19. stoletja, Civici Musei di Storia ed Arte di Trieste, Fototeca inv. 10584.
Mednarodni forum o prevajanju in tolmačenju 2025 – Moč besede in inteligentna prihodnost

Vsi, ki vas zanima prevajanje, toplo vabljeni v soboto, 29. 3. 2025, na Mednarodni FIT forum o prevajanju in tolmačenju 2025, ki ga organizira Združenje stalnih sodnih tolmačev in pravnih prevajalcev Slovenije SCIT, katerega predsednica je mag. Viktorija Osolnik Kunc (Oddelek za germanistiko z nederlandistiko in skandinavistiko FF). Forum, na katerem bo nastopila vrsta eminentnih govorcev, bo imenitna priložnost za spoznavanje slasti in pasti prevajanja ter izmenjavo mnenj. Udeležba za študente je brezplačna, vsi zainteresirani pa se lahko prijavite do 16. 3. 2025 (kotizacija 60 EUR). Več o dogodku, temah, govorcih in prijave na spletni strani.
Mednarodna konferenca & generalna skupščina EULITE v Ljubljani 4. in 5. 4. 2025

Društvo prevajalcev in tolmačev Slovenije (DPTS) s ponosom in odgovornostjo gosti mednarodno konferenco in generalno skupščino Evropskega združenja pravnih prevajalcev in tolmačev EULITA. Dogodek bo potekal na Pravni fakulteti UL. Že naslov Neznosna lahkotnost uvajanja strojnega in s pomočjo umetne inteligence generiranega prevajanja/tolmačenja v pravna okolja pove, da ta aktualna tema zanima tako prevajalce in tolmače kot naročnike storitev. K sodelovanju so pritegnili vrhunske strokovnjake. Namen je opredeliti najboljše pristope za kakovostno prevajalsko in tolmaško delo in preudarno prilagajanje bliskovitemu razvoju prevajalskih tehnologij. Nenazadnje je cilj ozavestiti tudi naročnike o pasteh, ki jim grozijo z nekritičnim zanašanjem zgolj na strojno prevajanje in umetno inteligenco. Prijave do 21. 3. 2025. Vse informacije najdete v tem programu. Povezava do prijave
Novosti Znanstvene založbe FF

- Slovenščina 2.0: Letn. 12, št. 2 (2024): Priseljenstvo: jezikovna politika in jezikovna integracija

Do revije lahko prosto dostopate na portalu Revije ZUL.

- Dela: Št. 62 (2024)
Do revije lahko prosto dostopate na portalu Revije ZUL.
DOGODKI
Cikel predavanj: Bizantinska mistika

Oddelek za filozofijo FF v sodelovanju z Inštitutom za študije meništva in kontemplativne znanosti vabi na cikel gostujočih predavanj o bizantinski mistiki, ki bo potekal med 3. in 18. 3. 2025.

Več
Pogovor s švedsko pisateljico Amando Svensson in njeno prevajalko v slovenščino Ivo Klemenčič

Oddelek za germanistiko z nederlandistiko in skandinavistiko FF vas vljudno vabi na pogovor s švedsko pisateljico Amando Svensson in njeno prevajalko v slovenščino Ivo Klemenčič. Pogovor bo vodila lekt. Mita Gustinčič Pahor. Sogovornice bodo predstavile pisateljičin roman Sistem, tako veličasten, da zaslepi, pogovarjale pa se bodo tudi o švedski književnosti in prevajanju. Dogodek bo potekal v ponedeljek, 10. 3. 2025, ob 16. uri (Modra soba). Pogovor bo potekal v švedskem jeziku.

Več

Mediji in menstruacija: oglaševanje, klevete in govorice

Vabljeni na okroglo mizo v počastitev letošnjega 8. marca in kritično soočenje z odzivi na dogajanje na FF v medijih. Dogodek bo potekal v ponedeljek, 10.3. 2025, ob 18. uri (pred. 430). Sodelujejo: Renata Šribar, Domen Vrhovnik, Eva D. Bahovec, razprava: Ela Perc Benko, Petra Benedičič in Ana Golob. Vljudno vabljeni!

Gostovanje skupine študentov in študentk s petih japonskih univerz

Od 10. do 21. 3. 2025 bo na Oddelku za azijske študije FF v okviru kratkega programa sodelovalnega učenja SloTan gostovala skupina študentov in študentk s petih japonskih univerz (Ibaraki, Osaka, Tsukuba, Gunma in Chiba). V petek, 14. 3., bodo od 13.00 do 14.30 v pred. 4 predstavili japonsko kaligrafijo in druge tradicionalne veščine za študente japonologije, vabljeni tudi drugi, ki jih zanima Japonska.

Družina in migracije v bronastodobni Grčiji: nova arheogenetska dognanja

Vljudno vabljeni na predavanje prof. dr. Philippa W. Stockhammerja z naslovom Družina in migracije v bronastodobni Grčiji: nova arheogenetska dognanja, ki bo v torek, 11. 3. 2025, ob 9.00 (pred. P5, Oddelek za arheologijo FF, Zavetiška 5). Predavanje je del programa Leta dediščine FF v soorganizaciji Oddelka za arheologijo FF. Predavanje sodi v sklop dejavnosti projekta MATRES (Materialna odpornost v časih okoljskih in družbenih sprememb). Predavanje bo v angleščini.

Več

Afro-YU povezave: afriške glasbe v neuvrščeni Jugoslaviji

Oddelek za muzikologijo FF in Kulturno in etnomuzikološko društvo Folk Slovenija prijazno vabita na prvo predavanje v sklopu Mednarodnega tedenskega cikla predavanj ob upokojitvi prof. dr. Svaniborja Pettana dr. Linde Cimardi (Univerza Martina Luthra, Halle-Wittenberg, Nemčija) z naslovom Afro-YU povezave: afriške glasbe v neuvrščeni Jugoslaviji. Predavanje v angleškem jeziku bo v torek, 11. 3. 2025, ob 13. uri (pred. 535B). Veseli bodo vaše navzočnosti!
 

DES 2025: Digitalna ljubezen

V okviru Dnevov enakosti spolov FF vabljeni na pogovor o digitalni ljubezni v 21. stoletju. Spraševali se bodo, kako tehnologija v današnjem času spreminja načine medsebojnega povezovanja, ljubljenja in kako vpliva na naše odnose. Ali je ljubezen danes algoritem? Kako spletne aplikacije, kot je Tinder, preoblikujejo naše razumevanje romantike in spoznavanja? Kakšen vpliv ima denar in socialna reprezentacija na pričakovanje v odnosu? In kaj nam razkrivajo platforme, kot je OnlyFans o naši intimnosti ter seksualnosti v digitalni dobi? Na pogovoru se bodo o vprašanjih in digitalni ljubezni pogovarjali dr. Žan Lep, dr. Anamarija Šiša in Leja Markelj. Dogodek bo potekal v torek, 11. 3. 2025, ob 17. uri v Pritličju na Mestnem trgu 2 v Ljubljani. Dogodek moderira antropologinja in sociologinja Živa Gornik.
Prijazno vabljeni!

Philipp W. Stockhammer, Od laboratorija do aplikacije: Novi pristopi k analizam in komunikaciji arheološke dediščine

Vljudno vabljeni na naslednje predavanje Leta dediščine FF. V torek, 11. 3. 2025, bo na FF gostoval prof. dr. Philipp W. Stockhammer s predavanjem Od laboratorija do aplikacije: Novi pristopi k analizam in komunikaciji arheološke dediščine. Predavanje v angleščini bo ob 18.00 v predavalnici 18. Predavanje sodi v sklop dejavnosti projekta MATRES (Materialna odpornost v časih okoljskih in družbenih sprememb).

Več

Položaj albanskega jezika na Kosovu

V sredo, 12. 3. 2025, ob 10.30 (pred. 5) Oddelek za slavistiko FF vabi na gostujoče predavanje prof. dr. Lindite Sejdiu-Rugova s Filološke fakultete Univerze v Prištini z naslovom Položaj albanskega jezika na Kosovu. Profesorica gostuje na Oddelku v okviru projekta Erasmus+ KA171. Predavanje bo v angleščini.

DES 2025: Vključevanje, raznolikost, enakost in dostop v visokem šolstvu (dobre prakse projekta IDEA)

V sklopu Dnevov enakosti spolov FF vabljeni na dogodek z naslovom Vključevanje, raznolikost, enakost in dostop v visokem šolstvu (dobre prakse projekta IDEA), ki bo v sredo, 12. 3. 2025, ob 11. uri (avla FF). Na dogodku bosta predavala doc. dr. Mojca Ilc Klun in izr. prof. dr. Blaž Repe (Oddelek za geografijo FF). Cilj projekta IDEA-net je odpraviti vrzel v institucionalni kulturi večine evropskih univerz, kjer raznolikost, vključenost in enakost spolov niso v celoti sprejeti in vključeni na vseh ravneh. To je še posebej očitno pri načinu obravnavanja raznolikosti in vključevanja v različnih evropskih regijah, zaradi česar je evropski visokošolski sektor neenoten. Projekt se zaveda, da ustvarjanje kulture raznolikosti, vključevanja in enakosti spolov zahteva poglobljeno introspekcijo in sposobnost empatije do izkušenj, ki niso naše lastne. To delo je zahtevno, vendar je začetek dialoga prvi korak k oblikovanju izvedljivih ukrepov, ki vodijo k mirnejšim, pravičnejšim in uspešnejšim skupnostim.

Več

Okrogla miza: NATO realizem – ali res ni alternative?

Študentsko sociološko društvo Sociopatija vabi na okroglo mizo NATO realizem – ali res ni alternative?, ki bo v sredo, 12. 3. 2025, ob 18. uri (pred. 2). Na dogodku bodo sodelovali: dr. Gorazd Kovačič – politični sociolog, ki je bil v času referenduma za vstop v Nato javno izpostavljen nasprotnik, v okviru Mirovnega inštituta je skupaj s sodelavko Marto Gregorčič uredil zbornik z naslovom Ne NATO – mir nam dajte!, dr. Luka Lisjak Gabrijelčič – zgodovinar, politični analitik, urednik revije Razpotja, kolumnist (Delo), mag. Mirko Cigler – nekdanji diplomat, ki se je ukvarjal pretežno z večstransko politično-varnostnimi zadevami v OVSE-ju, Natu in v EU, nekdanji veleposlanik v Politično-varnostnem odboru EU ter publicist (Dnevnik – Objektiv). Okrogli mizi bo sledila diskusija.

Več

Kinofilm: ogled filma 1970

Oddelek za slavistiko (Katedra za polonistiko) FF v sredo, 12. 3. 2025, ob 18.00 vljudno vabi na ogled filma 1970 (2021, 70 min, slovenski podnapisi) priznanega poljskega dokumentarista Tomasza Wolskega. Projekcija je del cikla Kinofilm, ki ga pripravlja UL AGRFT v sodelovanju z Veleposlaništvom Republike Poljske v Ljubljani in UL FF. Po projekciji se bo z izr. prof. dr. Nikom Ježem in Borisom Petkovićem pogovarjala doc. dr. Lidija Rezoničnik. Ogled filma je brezplačen, prosijo pa, da udeležbo potrdite do srede, 12. 3., do 15.00 na naslov kino@agrft.uni-lj.si.

Več

DES 2025: Iz leta v leto, iz generacije v generacijo: Enakost spolov v študentskih delih

Vabimo vas na dogodek v okviru Dnevov enakosti spolov, ki smo ga poimenovali Iz leta v leto, iz generacije v generacijo: Enakost spolov v študentskih delih. Dogodek bo v četrtek, 13. 3. 2025, ob 11. uri (avla FF). Tudi letos si želimo v vidno polje postaviti dela študentk in študentov naše fakultete, ki so se v svojih diplomskih in magistrskih delih na zavidljivi ravni in inovativno ukvarjale_i z vprašanji enakosti spolov. Na ta način nameravamo dati glas mlajšim generacijam, za katere upamo, da bodo pomembno prispevale_i k temu, da se bo glas žensk v prihodnosti bolj slišal in tematike enakosti spolov razširjale tudi izven akademskega prostora. Izsledke iz svojih del pa bodo predstavile_i: Dijana Džamastagić, Otilija Dajč (Oddelek za psihologijo); Lana Turnšek (Oddelek za etnologijo in kulturno antropologijo) in Lara Pauković (Oddelek za primerjalno književnost in literarno teorijo). Dogodek bo moderirala prof. dr. Milica Antić Gaber. Prijazno vabljene_i!

Christophe Snoeck, Od Stonehenga do Novega mesta. Uporaba izotopov stroncija za boljše razumevanje prazgodovinskih skupnosti

Vljudno vabljeni na predavanje dr. Christopha Snoecka z naslovom Od Stonehenga do Novega mesta. Uporaba izotopov stroncija za boljše razumevanje prazgodovinskih skupnosti, ki je del programa Leta dediščine FF v soorganizaciji Oddelka za arheologijo FF. Predavanje v angleščini bo v četrtek, 13. 3. 2025, ob 12.00 v Zbornični dvorani UL. Predavanje sodi v sklop dejavnosti projekta MATRES (Materialna odpornost v časih okoljskih in družbenih sprememb) ter je podprto s strani mednarodne zveze evropskih univerz EUTOPIA – European University Alliance ter slovenskega vozlišča Evropske raziskovalne infrastrukture za dediščinsko znanost E-RIHS.si.

Več

Pogovori o Ljubljani

Vabljeni na pogovore o Ljubljani, na katerih bodo strokovnjaki z različnih področij razpravljali o tem, kako se naše mesto v zadnjih dveh stoletjih spreminja in raste, kateri fenomeni ga pri tem bistveno opredeljujejo in kateri dogodki zaznamujejo ter – v duhu razstave – kako ob tem razmišlja o sebi. Kaj vpliva na predstave mesta o sebi; če in kako nato ta mestna samopodoba vpliva na vedenje mesta? Kaj Ljubljana v različnih obdobjih čuti kot nujno in česa ne, na kaj je ponosna in česa se sramuje? Katere fenomene, dogodke in osebnosti slavi ter se z njimi identificira in na katere bi najraje pozabila? Kdaj občutno spreminja pogled nase in zakaj? Kako mesto premisli in se prilagodi različnim družbeno-političnim okvirom, v katerih se znajde? Koliko sploh razmišlja o tem, da – če sledimo Henriju Lefebvru – različni produkcijski načini tudi v Ljubljani urejajo in proizvajajo svoj prostor in čas ter se na ta način dovršujejo in kaj to pomeni zanjo? Prvi sklop predavanj bo potekal od 13. do 19. 3. 2025:

- v četrtek, 13. 3. 2025, ob 18.00: Dolgo 19. stoletje 1. Resno je življenje, vedra je umetnost,
- v petek, 14. 3. 2025, ob 18.00: Dolgo 19. stoletje 2. Slovenija se klanja Ljubljani,
- v sredo, 19. 3. 2025, ob 18.00: Ljubljanski javni prostori.

Pogovori o Ljubljani nastajajo v sodelovanju Moderne galerije in Oddelka za umetnostno zgodovino FF.

Več

Budistično božanstvo Chunda: prikrito vprašanje spola v zbirki Skušek

Oddelek za azijske študije FF v sodelovanju s Slovenskim etnografskim muzejem in Znanstveno-raziskovalnim središčem Koper ob razstavi Azija sredi Ljubljane: Življenje Skuškove zbirke prijazno vabi na pogovorni večer Budistično božanstvo Chunda: prikrito vprašanje spola v zbirki Skušek, ki bo v četrtek, 13. 3. 2025, ob 18.00 v Slovenskem etnografskem muzeju. Gost večera bo dr. Gerald Kozicz z Inštituta za arhitekturo in medije Tehniške univerze v Gradcu, soavtor razstave. Po pogovoru sledi vodeni ogled razstave Azija sredi Ljubljane: Življenje Skuškove zbirke s soavtoricama dr. Natašo Vampelj Suhadolnik in dr. Heleno Motoh.

Več

Razstava Inovativne zgodbe žensk s podeželja

Ministrstvo za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano v sodelovanju s FF vabi na odprtje razstave Inovativne zgodbe žensk s podeželja, ki bo v petek, 14. 3. 2025, ob 10. uri v avli ministrstva na Dunajski cesti 22 v Ljubljani. Razstava osvetljuje navdihujoče zgodbe žensk, ki s svojo inovativnostjo prispevajo k trajnostnemu razvoju podeželja. Predstavljeni bodo tudi tematski plakati, ki poudarjajo njihovo vlogo v kmetijstvu, podjetništvu in lokalnih skupnostih. Dogodek poteka v okviru mednarodnega projekta FLIARA (Female-Led Innovation in Agriculture and Rural Areas), ki izpostavlja pomen žensk pri inovacijah na podeželju in izboljšanju kakovosti življenja v lokalnih skupnostih.

Več


 
PREGLED MEDIJSKIH OBJAV
Na fakultetnem intranetu lahko na zavihku FF v medijih prebirate prispevke v medijih, v katerih sodelujejo zaposleni na FF. Izpostavljamo nekaj objav. 
Da ohranimo odprto družbo, moramo podpreti priseljence v učenju slovenščine (prispevek prof. dr. Nike Kocijančič Pokorn, Oddelek za prevajalstvo FF, Delo – Sobotna priloga, 1. 3. 2025)
 
Potujoča razstava Zapisi proti vojni: Ingeborg Bachmann 1926–1973 (razstava Zapisi proti vojni Ingeborg Bachmann 1926 do 1973 na FF, Oddelek za germanistiko z nederlandistiko in skandinavistiko FF, Radio Slovenija 1, 4. 3. 2025)
 
 

Ciklus besednih postaj 2025 v Knjigarni FF: Com'è bello far mešat in Slovenščina v Italiji

Celoten ciklus je dosegljiv na spletni strani FF.

Facebook
LinkedIn
Instagram
Twitter
YouTube
Filozofska fakulteta UL
Aškerčeva 2
1000 Ljubljana

info@ff.uni-lj.si
www.ff.uni-lj.si